Další gorilí restaurace!

Další gorilí restaurace!

Minulý týden byla v Praze 5 znovu otevřena Radlická restaurace U svaté Anny, kde si můžete objednat mimo jiné také kávu Mountain Gorilla. Přejeme hodně zákazníků, kterým bude naše káva chutnat :-)

Go za Gorilou – vyhlášení vítěze

Go za Gorilou – vyhlášení vítěze

Cestovatelská soutěž Go za Gorilou byla v sobotu večer ukončena a máme zde výherce. Stal se jím Milan Suchý. Prvním náhradníkem pak je Josef Gorila Král. Vítězi i náhradníkům gratulujeme a budeme je v následujících dnech kontaktovat s dalšími instrukcemi k cestě.

Gorila řádí na Andělu

Gorila řádí na Andělu

Kávu a čokoládu Mountain Gorilla můžete od tohoto víkendu nakoupit také na vánočních trzích na pražském Andělu :-) Těšíme se na Vaši návštěvu.

Za gorilou s Kamilem Střihavkou

Za gorilou s Kamilem Střihavkou

Patronem značky Mountain Gorilla je zpěvák Kamil Střihavka, který s námi v lednu vyrazí na výpravu do Ugandy za horskými gorilami v rámci projektu Go za Gorilou! Můžete vyrazit také, když přihlásíte svoji fotku do soutěže.

NOVINKA - Mount Elgon - Peaberry

NOVINKA - Mount Elgon - Peaberry

Přivezli jsme pro vás speciální kávu, kterou jen tak neseženete. Nazývá se peaberry. Nebo se jí také říká perlová káva pro její kulatý tvar. Je velmi ceněná. V Ugandě se nám jí podařilo nakoupit jen necelých 200 kilogramů. Tak neváhejte, brzy bude rozprodaná.

Gorilí káva ke skvělé italské kuchyni Ristorante Pasta grande České Budějovice!

Gorilí káva ke skvělé italské kuchyni Ristorante Pasta grande České Budějovice!

Gorila žije v centru Českých Budějovic!
Káva spojuje...Připravili jsme pro Vás chuťově mimořádnou kávu arabica z východní Ugandy, s chutí citrusů, medu i hořké čokolády, pěstovanou v úrodné půdě vyhaslé sopky Mount Elgon. Káva Mount Elgon je dovážená ze srdce Afriky do Evropy za fair trade podmínek a s certifikátem ochrany deštných pralesů při pěstování kávovníků. Procento ročního obratu společnosti dovážející kávu a kakaové boby je věnováno na ochranu horských goril žijících v této části Afriky. Pomáhejte s námi chránit život! Káva spojuje …

Předali jsme dar Gorilla Doctors

Předali jsme dar Gorilla Doctors

V polovině února jsme navštívili kancelář Gorilla Doctors na Makarereho univerzitě v ugandské Kampale, abychom předali nastřádané penízky pro tuto organizaci, která se v ugandských horách stará o poslední horské gorily na světě. Přivítala nás paní Nakimera Sylivia a povídala nám o těchto unikátních tvorech a my jí zase o vás, skvělých lidech v České republice, kteří rozumí výtečné kávě a čokoládě od ugandských farmářů, a není jim jedno, jak to s horskými gorilami dopadne. Celkem jsme díky vašim nákupům za předchozí rok nastřádali 3.600.000 ugandských šilinků (což je zhruba 21.000 korun). Jmenovitě chceme poděkovat společnosti Pražská čokoláda s.r.o., Steiner & Kovařík, která nás podpořila tvorbou i prodejem dárkového balíčku "Ndeze - čokoláda a káva, která pomáhá". Pevně věříme, že příští rok budeme moci předat Gorilím doktorům ještě více.

Gorila jezdí po Hradech

Gorila jezdí po Hradech

Gorila se vydala velké letní putování po festivalech Hrady CZ. Gorilí kávu můžete během celého léta ochutnat vždy v pátek a sobotu na níže uvedených památkách. Go za Gorilou!

TOČNÍK – ŽEBRÁK 13. – 14. 7. 2018
KUNĚTICKÁ HORA 20. – 21. 7. 2018
ŠVIHOV 27. – 28. 7. 2018
ROŽMBERK NAD VLTAVOU 3. – 4. 8. 2018
VEVEŘÍ 10. - 11. 8. 2018
HRADEC NAD MORAVICÍ 17. – 18. 8. 2018
BOUZOV 24. – 25. 8. 2018
BEZDĚZ 31. 8. – 1. 9. 2018

Gorila žije i v jižních Čechách

Gorila žije i v jižních Čechách

Gorilí smečka se nám pěkně rozrůstá! Nově si můžete dát gorilí kávu a čokoládu také na jihu Čech v kavárnách a cukrárnách Boršovské dobroty, které provozují manželé Likavcovi v Boršově nad Vltavou a Českých Budějovicích. Přejeme, ať se jim daří a zákazníkům naše káva a čokoláda chutná :-)

Gorila v Junior Parku Arkády

Gorila v Junior Parku Arkády

Naši gorilí kávu můžete nově ochutnat také v Junior Parku na pražských Arkádách, kde se nachází spousta outdoorových aktivit pro děti... :-)