SOUTĚŽ GO za GORILOU – Kup kafe, vyhraj gorilu!

SOUTĚŽ GO za GORILOU – Kup kafe, vyhraj gorilu!

Chcete se zdarma podívat na horské gorily do Ugandy? Zapojte se do soutěže GO za Gorilou :-)

Pokud vám není lhostejný osud posledních žijících horských goril na území východní Afriky, máte možnost přispět na jejich záchranu. A také jedinečnou příležitost zaletět se na tato nádherná zvířata podívat do jednoho z posledních míst jejich výskytu – parku Bwindi v africké Ugandě.

Co pro to udělat? Stačí kdykoliv od léta až do 15. prosince zakoupit kávu nebo čokoládu Mountain Gorilla, vyfotit se s ní v zajímavém prostředí nebo humorné situaci a tuto fotografii přihlásit do soutěže. 

Více info zde 

 


NOVINKA - Mount Elgon - Peaberry

NOVINKA - Mount Elgon - Peaberry

Zrna kávy peaberry jsou menší se zakulaceným tvarem. Říká se jim také perlová káva a jsou velmi ceněná. Z celkové produkce arabiky spadá maximálně 5 % do této klasifikace. Zrno peaberry není podlouhlé ale kulaté. Uvnitř kávové třešně se vyvinulo pouze jedno ze dvou zrn. Peaberry mají barvitější a divočejší tóny a chutnají jinak než ostatní zrna ze stejné sklizně. Oddělují se od zbytku produkce a prodávají samostatně mnohem dráž. Vzhledem k vyšší hustotě zrna a kulatějšímu tvaru se používá speciální způsob pražení. Naše perlová káva pochází od pana Lawrence Masaba a jeho manželky Jennifer. Své kávovníky pěstují na sedmi zahradách v blízkosti jejich rodinného domku v nadmořské výšce 2150 metrů spolu s banány, fazolemi, kukuřicí a ovocem.

Mount Elgon - Peaberry si můžete objednat zde

 


Gorilí káva ke skvělé italské kuchyni Ristorante Pasta grande České Budějovice!

Gorilí káva ke skvělé italské kuchyni Ristorante Pasta grande České Budějovice!

 

Káva spojuje...Připravili jsme pro Vás chuťově mimořádnou kávu arabica z východní Ugandy, s chutí citrusů, medu i hořké čokolády, pěstovanou v úrodné půdě vyhaslé sopky Mount Elgon. Káva Mount Elgon je dovážená ze srdce Afriky do Evropy za fair trade podmínek a s certifikátem ochrany deštných pralesů při pěstování kávovníků. Procento ročního obratu společnosti dovážející kávu a kakaové boby je věnováno na ochranu horských goril žijících v této části Afriky. Pomáhejte s námi chránit život! Káva spojuje …


Předali jsme dar Gorilla Doctors

Předali jsme dar Gorilla Doctors

 

V polovině února jsme navštívili kancelář Gorilla Doctors na Makarereho univerzitě v ugandské Kampale, abychom předali nastřádané penízky pro tuto organizaci, která se v ugandských horách stará o poslední horské gorily na světě. Přivítala nás paní Nakimera Sylivia a povídala nám o těchto unikátních tvorech a my jí zase o vás, skvělých lidech v České republice, kteří rozumí výtečné kávě a čokoládě od ugandských farmářů, a není jim jedno, jak to s horskými gorilami dopadne. Celkem jsme díky vašim nákupům za předchozí rok nastřádali 3.600.000 ugandských šilinků (což je zhruba 21.000 korun). Jmenovitě chceme poděkovat společnosti Pražská čokoláda s.r.o., Steiner & Kovařík, která nás podpořila tvorbou i prodejem dárkového balíčku "Ndeze - čokoláda a káva, která pomáhá". Pevně věříme, že příští rok budeme moci předat Gorilím doktorům ještě více. 

 


Gorila jezdí po Hradech

Gorila jezdí po Hradech

Gorila se vydala velké letní putování po festivalech Hrady CZ. Gorilí kávu můžete během celého léta ochutnat vždy v pátek a sobotu na níže uvedených památkách. Go za Gorilou!

TOČNÍK – ŽEBRÁK (Středočeský kraj) 13. – 14. 7. 2018
KUNĚTICKÁ HORA
(Pardubický kraj) 20. – 21. 7. 2018
ŠVIHOV
(Plzeňský kraj) 27. – 28. 7. 2018
ROŽMBERK NAD VLTAVOU
(Jihočeský kraj) 3. – 4. 8. 2018
VEVEŘÍ
(Jihomoravský kraj) 10. - 11. 8. 2018
HRADEC NAD MORAVICÍ
(Moravskoslezský kraj) 17. – 18. 8. 2018
BOUZOV
(Olomoucký kraj) 24. – 25. 8. 2018
BEZDĚZ
(Liberecký kraj) 31. 8. – 1. 9. 2018

http://www.hradycz.cz/


Gorila žije i v jižních Čechách

Gorila žije i v jižních Čechách

Gorilí smečka se nám pěkně rozrůstá! Nově si můžete dát gorilí kávu a čokoládu také na jihu Čech v kavárnách a cukrárnách Boršovské dobroty, které provozují manželé Likavcovi v Boršově nad Vltavou a Českých Budějovicích. Přejeme, ať se jim daří a zákazníkům naše káva a čokoláda chutná :-)
 


Gorilla v El Barrio na Andělu

Gorilla v El Barrio na Andělu

 

Dobrá zpráva - kávu Mountain Gorilla si od poloviny března můžete objednat také v argentinské restauraci El Barrio de Ángel v Lidické ulici na pražském Smíchově. Věříme, že bude všem zákazníkům restaurace chutnat minimálně stejně jako vyhlášené jihoamerické steaky :-)

http://www.elbarrio.cz/

 

 

 

 

 

 

 


Dárek pro Ndakasi od školáků z Petříkova

Dárek pro Ndakasi od školáků z Petříkova

Do firmy nám 17. dubna přišel úžasný dárek pro gorilí slečnu Ndakasi k jejím narozeninám od školáků Ondy (7 let) a Pepy (9 let) Strapkových ze základní školy v malé obci Petříkov u Nových Hradů. Kluci si před časem vymysleli skvělý projekt na podporu horských goril a jmenovitě gorilky Ndakasi, jejíž příběh znají z naší čokolády. Vytvořili si plakát, informační letáky a vyrobili kasičku na finanční sbírku, kterou propagovali mezi svými spolužáky. Během celého března prodávali ve škole muffiny a perníkové zajíčky a vybrali tak pro Ndakasi 653 korun, které nám předali. Klukům i jejich spolužákům jménem Ndakasi moc děkujeme a penízky jí do Konga, kde žije, prostřednictvím orgranizace Gorilla Doctors pošleme. Hezké narozeniny :-) 

Předplaťte si naše produkty

Předplaťte si naše produkty

Pokud máte zájem naše produkty odebírat domů nebo do práce pravidelně a nechcete na myslet na termíny objednávek, využijte službu Předplatit.cz, kde si objednáte naši kávu nebo čokoládu v potřebné periodicitě a nemusíte již nic řešit :-)

https://predplatit.cz/