Říjnovou patronkou Go za Gorilou je Erika Stárková

Patronkou říjnového kola soutěže GO ZA GORILOU je milá herečka, zpěvačka a protagonistka jedné z klíčových rolí seriálu Most - Erika Stárková.

Erika Stárková se narodila 8. července 1984 na Moravě. Je výbornou českou divadelní herečkou. Vystudovala konzervatoř v Brně a poté nastoupila na JAMU. Působila v Národním divadle Brno. Erika působila v HaDivadle, také v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Hostuje v divadlech - v Divadle pod Palmovkou, Vila Štvanice - Divadlo LETÍ, v Městských divadlech pražských - konkrétně Divadlo Komedie, kde nově studuje muzikál Lazarus. Kromě toho se věnuje zpěvu, soulu, funky, RaB, popu a vlastní tvorbě. Její zpěv je osobitý, autenický. Objevila se v mnoha českých seriálech, jako Četnické humoresky, Kriminálka Anděl, Tátové na tahu nebo Strážmistr Topinka. Doslova excelovala v seriálu Most, kde ztvárnila klíčovou roli transsexuálky Dáši. Roli ztvárnila opět velmi autentickým, citlivým způsobem, tak, že její postavu milovali všichni diváci. Dále jsme jí mohli vidět například v roli královny Gabriely v divácky úspěšné pohádce Sedmero krkavců. Nově mohou diváci Eriku vidět ve filmech Štěpána Altrichta - Národní třída, Davida Ondříčka - Zátopek a zahrála si v Holywoodském seriálu s Orlandem Bloomem Carnival Raw. Erika miluje děti, často se věnuje hlídání dětí.

Erika se rozhodla podpořit akci Go za Gorilou a zároveň bude patronem sportovně nadaného Milana z Dětského domova v Mostě, se kterým se vyfotila i do nového charitativního kalendáře Hvězdy dětem „Pomáháme plnit sny dětí z dětských domovů“.