Zrnková káva – Bududa 1 kg (Nabwaya Stephen) - Uganda


Zrnková káva Bududa 100 % arabica Uganda 1 kg

SílaSílaSílaSílaSílaSíla
Stupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň pražení
AromaAroma Aroma Aroma Aroma Aroma
AciditaAcidita Acidita Acidita Acidita Acidita
Vhodné na espressoespresso espresso espresso espresso espresso
Vhodné na filtrfiltr filtr filtr filtr filtr
Doporučujeme s mlékem ANO
Doporučujeme s cukrem ANO

Vynikající arabika, která má veliká a čistá zrna. Oblíbí si ji zejména mladší pozitivně naladění milovníci kávy. Pěstuje ji farmář Nabwaya Stephen v jižní části ugandského sopečného pohoří Mount Elgon v oblasti pojmenované Bududa v nadmořské výšce kolem 1.800 metrů. Jedná se proto o tzv. mikrolot. Bududa je elegantní káva, která voní po karamelu a mangu. Acidita je maličko vyšší, citrusová – připomíná mandarinky. Chuť této kávy je jemně máslová, v dochuti najdete kakao a bílou čokoládu.

Farmář: Nabwaya Stephen
Odrůdy: SL 14 , SL 28 
Zpracování: promytá, sušená na slunci 
Certifikace: nakoupeno Fairtrade, SAN 
Crop: AA 

Zakoupením kávy Mount Elgon - Bududa pomůžete veterinářům z organizace Gorilla Doctors, kteří se starají o poslední horské gorily v ugandských horských pralesech. Věnujeme jim 1 % z prodejní ceny této kávy. 

Mikrolot – označení, které znamená, že káva je pěstovaná v malém množství a má svůj rodokmen. Je tedy dohledatelný její konkrétní původ.

Bududa arabica na keři Depositphotos_3266670_xl-2015 farmarske domky 3 gorila Bududa Nabwaya Stephen - Bududa oblast bududa

Tuto elegantní kávu pěstuje farmář Nabwaya Stephen na svazích sopky Mount Elgon v oblasti Bududa, která je plná vodopádů s křišťálově čistou vodou. Při prohlídce jeho farmy jsme nejprve šplhali ze srázu dolů a zpět se drápali červenou hlínou nahoru. Obklopovali nás poskakující děti, kterým jsme asi připadali legrační, protože každou chvíli na nás ukazovaly prstíky a pokřikovaly: „Mzunguuu…“ Následně propukaly v bujarý smích. Nabwaya Stephen patří mezi mladé progresivní farmáře. Velmi dobře chápe, že šanci mají jen ti nejlepší. O kávové keříky zastíněné širokými zářivě zelenými listy banánovníků pečuje dokonale. Vysvětlil nám, jak je v současné době náročné pěstovat kávu a ukázal i zásobu červeného pepře, který používá do postřiku proti hmyzu. Jakoukoliv chemii odmítá.

Kávu Bududa nakupujeme s vědomím zodpovědnosti za ochranu životního prostředí. Zásadní je také přímý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně na jejich kávových plantážích. Víme totiž, že jenom přímým nákupem od pěstitelů získáme dokonalou kvalitu. Díky tomu vám také můžeme garantovat, že nabízená káva není poskvrněna okrádáním zemědělců nebo otrockou dětskou prací.