Go za Gorilou - resumé

Expedice Go za Gorilou do rovníkové Ugandy na horské gorily úspěšně zakončena. Všichni účastníci jsou v pořádku doma a věnují se svým běžným činnostem. Pepík Zeman chodí do školy a přednáší spolužákům o tom, co viděl v Africe, Kamil Střihavka se chystá na další koncerty, Milan Suchý se na pražském letišti stará, aby bez problému fungovaly všechny počítače a Mára Ždánský úspěšně obchoduje se zeleninou. Všem ale zůstaly v mysli krásné vzpomínky a jsou plni zážitků z afrického cestování a fascinujícího setkání s úžasnými tvory – horskými gorilami – které je na hodinu přijaly ve svém domově – ugandském pralese. Pokud vás příběh expedice Go za Gorilou zaujal, můžete se těšit na jeho obrazové zpracování. O cestě se připravuje dokumentární film, který bude mít premiéru během letošního jara. Díky celému projektu Go za Gorilou také vznikne nový dětský koutek na dětském oddělení Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Na ten se mohou malí pacienti těšit během několika týdnů.

 

 
 

 

Expedice Go za Gorilou! startuje

Již jen pár dní zbývá do odletu výpravy Go za Gorilou! do Ugandy... Cestu za gorilou startujeme v sobotu 19. ledna. Spolu s námi vyrazí Milan, Pepa a Kamil. O celé cestě natočíme dokumentární film, který během jara poběží na televizním kanálu Prima ZOOM. To je ale za dlouho. Na této stránce proto budete moci průběžně sledovat jejich cestovatelské příběhy a zážitky... Výstup do hor za gorilami je náročný a může být i dlouhý. Nikdo předem přesně neví, jak dlouhá je cesta k místu jejich aktuálního pobytu. Na našem facebooku proto budete moci tipovat, za jak dlouho se nám tlupu horských goril podaří najít. Kdo z vás se trefí nejblíže, vyhraje dárkový balíček Mountain Gorilla Coffee v hodnotě 1.000 Kč. Držte nám palce. Go za Gorilou!

Expedice Go za Gorilou! do Ugandy je vyvrcholením téměř půlročního projektu naší značky Mountain Gorilla Coffee, která právě z východoafrické Ugandy dováží vysoce kvalitní ekologicky a fair trade pěstovanou kávu a čokoládu. Celý projekt podporuje organizaci Gorilla Doctors, pečující o poslední zbylé ohrožené horské gorily v ugandských horách a spolek Bolíto, který pomáhá dětem s popáleninami překonávat těžký životní úděl v důsledku popáleninových úrazů. Z každého produktu Mountain Gorilla Coffee zakoupeného v průběhu kampaně Go za Gorilou! šla pětikoruna pro obě zmíněné organizace. Celkem se takto vybralo kolem devadesáti tisíc korun. Jeden ze zákazníků a fanoušků naší značky (Milan Suchý) pak vyhrál výlet na horské gorily.

Odborným garantem expedice Go za Gorilou! pak je "gorilí táta" Marek Ždánský, který vyráží na cestu s námi :-)

 

 

Pepa Zeman je desetiletý kluk, který chodí do třetí třídy. V devíti letech se mu přihodil vážný úraz, v jehož důsledku utrpěl popáleniny třetího stupně na 34 % celého těla. Život mu zachránili lékaři na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Od té doby se Pepča pere s osudem, bojuje s následky úrazu a pracuje na zlepšení svého zdravotního stavu. Vedle sourozenců Davídka a Anetky, kteří ho podporují v běžném životě, mu velmi pomáhá spolek Bolíto. Díky němu se Pepča účastní řady společenských akcí, které přispívají ke zlepšení jeho psychiky. Na výpravu Go za Gorilou! se Pepča těší, protože má rád zvířata, ale také proto, že poprvé v životě poletí a hned tím největším evropským dopravním letadlem :-)

 

 

Milanu Suchému je 58 let. Celý svůj život bydlí v Praze. Je táta tří dětí. Původním povoláním je geodet, který se ale postupně přeměnil v IT specialistu. Řadu let má tuto oblast na starost na ruzyňském letišti. Mnoho let pracuje s mládeží a rád jezdí jen tak s batohem do přírody. Organizuje také různé akce a kurzy; podporuje projekty, které mu dávají smysl. Za svoji silnou stránku považuje řešení krizových situací a logistiku. To se jistě bude v Ugandě hodit :-) Na výpravu Go za Gorilou! jede jako výherce zákaznické soutěže.

 

 

Kamil Střihavka je český zpěvák, muzikant a autor. Vystupoval s kapelami Motorband a BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček). Je interpretem známé skladby Země vzdálená. Účinkoval také v řadě rockových oper a muzikálů; jeho patrně nejznámější rolí byla postava Ježíše v adaptaci Jesus Christ Superstar. V současnosti je frontmanem kapely Kamil Střihavka & Leaders! A je hostem RockOpery Praha.Kamil má rád děti a zvířata. Je ženatý, s manželkou Evou má dcery Evu a Terezu. Na výpravu Go za Gorilou vyráží jako patron značky Mountain Gorilla.. :-) 

 

Marku Ždánskému je 43 let, je ženatý a má dvě děti. Patnáct let pracoval v zoo jako ošetřovatel zvířat. Staral se zejména o gorily a proto se mu také říká „gorilí táta“. V současné době podniká. Volný čas věnuje dětem a pozorování zvířat ve volné přírodě. Finančně podporuje několik projektů na ochranu volně žijících divokých zvířat a přednáší o nich. Je spoluautorem dvou knih o zvířatech. Na expedici Go za Gorilou! vyráží jako odborný garant výpravy.

 

Bolíto je nezisková organizace při Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, jejímž cílem je pomáhat dětem s popáleninami překonávat jejich těžký životní úděl. Popáleniny patří k nejtragičtějším a nejtěžším úrazům v každém věku, u dětí ale téměř vždy znamenají bezprostřední ohrožení života.

Gorilla Doctors je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která působí hlavně na území Ugandy, Rwandy a Konga. Zaměstnává desítky veterinářů z celého světa, kteří osobně dohlížejí na zdraví a bezpečí vzácných horských goril přímo v náročném terénu afrického deštného pralesa. Věnuje se také výzkumu, osvětě a spolupráci v oblasti ochrany zvířat a rozvoje ekologického zemědělství v Africe.

 

Prima SVĚT je nový komunitní projekt televize Prima, jehož cílem je pomáhat místním komunitám zatraktivňovat veřejná místa a vytvářet z nich příjemný prostor pro společné setkávání v duchu filozofie „Je Prima být spolu“.

 
 

Go za Gorilou – vyhlášení vítěze 

Soutěž Go za Gorilou byla v sobotu večer ukončena a máme zde výherce. Na základě vašich četných připomínek jsme se rozhodli anulovat a tedy vůbec nezapočítat body z internetového hlasování, které bylo někým nefér způsobem ovlivněno. O výsledku tedy rozhodnou jen lajky z FB (platí stav v sobotu 15. 12. ve 22. hodin a započítávají se jen ty lajky, které současně olajkovali profil Mountain Gorilla) a body z nákupů na e-shopu. Výsledné pořadí na prvních pěti místech je tedy následující:

1)      Milan Suchý - celkem 1.174 bodů

2)      Josef Gorila Král – celkem 625 bodů

3)      Adéla Stiborová – celkem 432 bodů

4)      Lucie Štěpničková – celkem 282 bodů

5)      Marina Vančatová – celkem 132 bodů

Vítězi i náhradníkům gratulujeme a budeme je v následujících dnech kontaktovat s dalšími instrukcemi k cestě.