GO za GORILOU – SOUTĚŽ 2019

Kup kafe, vyhraj gorilu!

Pokud vám není lhostejný osud posledních žijících horských goril na území východní Afriky, máte možnost přispět k jejich záchraně. Současně také jedinečnou příležitost zaletět se na tato nádherná zvířata podívat do jednoho z posledních míst jejich výskytu – parku Bwindi v africké Ugandě. Je tu druhý ročník soutěže GO za GORILOU.

 

Co pro to udělat?

1) zakupte kávu nebo čokoládu Mountain Gorilla
2) vyfoťte se s tímto produktem
3) fotku pošlete do soutěže Go za Gorilou

...a můžete jet s námi. Výherce soutěže Go za Gorilou vyhrává zájezd na horské gorily.

Stačí kdykoliv od léta až do 19. prosince zakoupit jakýkoliv produkt Mountain Gorilla (káva nebo čokoláda), vyfotit se s ním v zajímavém prostředí nebo vtipné situaci a tuto fotografii přihlásit do soutěže na mailové adrese  foto@gozagorilou.cz  i s vašimi kontaktními údaji (jméno, příjmení, mailová adresa, mobilní telefon). My ji umístíme do galerie na webu a FB profilu i se jménem autora. Autoři tří nejúspěšnějších fotek vyhrají každý měsíc zboží od značky Mountain Gorilla Coffee v hodnotě 1.000 Kč a postoupí do finálového kola. Zde se pak těsně před Vánoci rozhodne o výherci cesty za gorilami do Ugandy.

Z každého zakoupeného produktu v průběhu kampaně Go za Gorilou putuje 5 Kč organizaci Gorilla Doctors, pečující o horské gorily a 5 Kč spolku Hvězdy dětem na zájmové aktivity opuštěných dětí z dětských domovů.

Každý měsíc budeme prostřednictvím nákupů přispívat na jeden splnitelný sen konkrétního dítěte, které bude mít svého patrona z řad známých osobností. Patron měsíce bude současně ve finálovém prosincovém kole podporovat finalisty svého měsíce a s výhercem pak pojede na gorily do Ugandy na jaře 2020.

 

Jak se bude hlasovat?

Posuzovat atraktivitu fotografií budou fanoušci gorilí kávy a čokolády prostřednictvím hlasování na webu a facebooku, své favority mohou podpořit také pomocí nákupů na eshopu. Hlasující má k dispozici jeden hlas na webu a jeden na FB měsíčně pro každého soutěžícího v každém měsíci. Nejedná se o soutěž v klikání, ale o objektivní zhodnocení fotografií. Hlasy z webu i FB lajky a body z nákupů se sčítají dohromady. 

1)     Facebook - k příslušné favorizované fotce na facebooku Mountain Gorilla napište do komentářů Go za Gorilou! (počítají se jen hlasy od lidí z EU, kteří jsou současně fanoušky FB profilu Mountain Gorilla Coffee)

2)     Web - dejte hlas příslušné fotce na www.gouzagorilou.cz (každý může hlasovat jen jednou, jsou nastavená různá technická omezení, která brání opakovanému hlasování -  nejedná se o soutěž v klikání, ale o objektivní zhodnocení fotografií)

3)     E-shopnakupte na našem e-shopu jakékoliv produkty Mountain Gorilla a za každých 50 Kč nákupu můžete přidat 1 hlas navíc ve prospěch svého favorita (do nákupního formuláře připíšete do „poznámky k objednávce“ jméno a příjmení soutěžícího, kterého preferujete; započítávají se jen objednávky zrealizované a zaplacené v příslušném kalendářním měsíci)

 

Pořadatel může v případě podezření na manipulaci s hlasováním (zapojení hlasovacích robotů, nákup lajků apod.) odebrat resp. nezapočítat příslušný počet bodů, soutěžní fotografii zcela vyloučit, případně stanovit dodatečná kritéria. Soutěže se nemůže zúčastnit loňský vítěz. Soutěžící musí být nejpozději v den ukončení soutěže (tj. 19. 12. 2019) plnoletý (tj. dovršit 18 let věku).

 
 

Beneficient a patron měsíce září

Patronem soutěže Go za Gorilou v měsíci září je programový ředitel Radia Beat Standa Rubáš. Standa je vystudovaný chemik, ale jeho srdce odjakživa patřilo bigbítu. Jeho cesta za chemií ho postupně odvedla z rodného Chebu, přes Karlovy Vary, až do Prahy. Už během studií na Vysoké škole Chemicko-technologické, se začal objevovat v Rádiu Beat. Prošel si postupně celým radiem od sklepa po půdu. Přes promo, copywriting, dramaturgii až po vytoužený mikrofon. Stal se jedním ze základních moderátorských kamenů vysílání Rádia Beat, je autorem pořadu pro mladé začínající kapely - Naděje Beatu a spoluautorem legendárního speciálu o tvrdé hudbě, Hard and Heavy. Od roku 2015 je Standa i programovým ředitelem této kultovní rozhlasové stanice.  Standu můžete znát jako moderátora největších rockových a metalových festivalů, závodů aut a motocyklů ve sprintu na čtvrt míle, nebo jako rockového DJe. Mezi jeho velké záliby patří rybaření a americká auta, obzvláště pak značka Jeep. Několik let je členem, nově také předsedou Club Jeep Czech Republic. Standa se rozhodl podpořit akci Go za Gorilou a zároveň bude patronem Veroniky z Dětského domova Unhošť.

Veronika je v dětském domově od roku 2009, pak byla několik let i v pěstounské péči a nakonec se vrátila zpět. Je velmi šikovná sportovkyně, ráda hraje míčové hry, poslouchá hudbu a ze všeho nejraději má malování. Navštěvovala výtvarný kroužek a ráda by v tom pokračovala, protože nějaké nadání má. Hodily by se jí výtvarné potřeby. V této oblasti se chce zlepšovat. Nyní je prvním ročníku střední školy se zaměřením na design.

Beneficient a patron měsíce srpna

Tomášek chodí do 4. třídy základní školy. Pochází ze sedmi sourozenců, je druhý nejmladší, do dětského domova přišli před sedmi lety. Chlapec si za svůj krátký život již zažil mnohé, domácí násilí, alkoholismus obou rodičů, rozdělení sourozenců mezi rodiče, střídání partnerů matky, kteří chlapcům ubližovali, týrali je, každý ze sourozenců měl nevyjasněný úraz hlavy. Soud rozhodl o odebrání dětí a umístění do dětského domova. Tomášek je nesmírně citlivý kluk, těžce nese odloučení od matky, která si žije vlastní život a o děti se nestará. Na Vánoce ji viděl po 2 letech, od té doby se o děti opět nezajímá. Přes všechna trápení, která ho potkala, je neustále dobře naladěný a usměvavý. Tomáš je šikovný, manuálně zručný, pořád něco schraňuje a tvoří. Už jako malý klučina vytvořil z krabice krmítko pro ptáky, dnes již pracuje se dřevem, nářadím, vymýšlí výrobky ze stavebnic. Tomášek hraje fotbal, je členem tělovýchovné jednoty. Je také úspěšným členem mladých zdravotníků. Touží se stát členem místního sboru dobrovolných hasičů. Své zájmy nyní rozšířil o fotografování. Našetřil si na fotoaparát, dokumentuje každou zajímavou akci. Nyní si šetří na mobilní telefon a chytré hodinky, které by rád využíval ke sportu a fotografování.

Pomůžete nám splnit Tomáškovi přání? Podpoříte finančně Tomáška?

Cílová částka na splnění Tomáškových snů je 20.000,-

Patronem Tomáška je charismatický herec charakterních rolí, pan Alexej Pyško.

foto: Lenka Hatašová

Srpnovým ambasadorem soutěže GO za GORILOU je charismatický herec a dabér Alexej Pyško. Mimořádný herec, který během své kariéry mistrovsky ztvárnil desítky postav jak na divadle, ve filmu, tak i v televizních inscenacích.  Zahrál si i v televizních seriálech Expozitura, Policie Modrava, Cesty domů, Rapl 1 a 2 a dalších. Lexa Pyško je legendou českého dabingu, jeho hlas je neodmyslitelně spojen s Bruce Wilisem, Johnem Malkovichem a Gary Oldmanem. Na naši nabídku, aby pomohl horským gorilám a sociálně ohroženým dětem, zareagoval velmi spontánně a jsme rádi, že je po Kamilu Střihavkovi dalším členem našeho gorilího týmu. 

Lexa má rád klasický rock, skvělou kávu, dobrou whisky a pochopitelně přírodu. Rád pomáhá druhým a zejména těm, kteří neměli to štěstí žít ve spokojené rodině i proto si z dětí, které v rámci projektu GO za GORILOU podporujeme vybral Tomáška.

 

Beneficient a patron měsíce července

 
 

Patrik je malý kluk, který neměl v životě štěstí. Po několika pobytech v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek byl umístěn do dětského domova. Přesto Páťa neztrácí naději a svůj životní elán, kterého má na rozdávání - soustředil se hlavně na sport. Patrik miluje fotbal. Je pro něj vším - nadějí, možností zažít si úspěch a být něčím jedinečný, uznávaný svým okolím. Je pro něj možností nabýt svého ztraceného sebevědomí. Patrik vyslovil svoje přání, které pochopitelně - jak jinak - souvisí s fotbalem. Moc by si přál mít na fotbal kopačky Nike, vak Adidas, funkční prádlo a fotbalový míč.  Cílová částka ke splnění přání malého Patrika je 10.000,- Kč.

Patronem měsíce července a malého Patrika bude Kamil Střihavka. Kromě toho, že je jedinečným rokovým zpěvákem, má rád sport a fotbal zejména, takže si budou s Patrikem rozumět.

 

  

Kamil Střihavka je český zpěvák, muzikant a autor. Vystupoval s kapelami Motorband a BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček). Je interpretem známé skladby Země vzdálená. Účinkoval také v řadě rockových oper a muzikálů; jeho patrně nejznámější rolí byla postava Ježíše v adaptaci Jesus Christ Superstar. V současnosti je frontmanem kapely Kamil Střihavka & Leaders! A je hostem RockOpery Praha. Kamil má rád děti a zvířata. Je ženatý, s manželkou Evou má dcery Evu a Terezu. Je dlouhodobým patronem značky Mountain Gorilla.

 
 
 

Hvězdy dětem je nezisková organizace, která se zaměřuje na podporu zájmů, talentu a volnočasových aktivit dětí z dětských domovů a přípravu mládeže z těchto zařízení na jejich budoucí zaměstnání.

 

Gorilla Doctors je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která působí hlavně na území Ugandy, Rwandy a Konga. Zaměstnává desítky veterinářů z celého světa, kteří osobně dohlížejí na zdraví a bezpečí vzácných horských goril přímo v náročném terénu afrického deštného pralesa. Věnuje se také výzkumu, osvětě a spolupráci v oblasti ochrany zvířat a rozvoje ekologického zemědělství v Africe.

 

UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme všechny potenciální soutěžící, že Uganda je rovníková africká země, kde Evropanům hrozí řada tropických chorob a před cestou je nutné absolvovat alespoň základní škálu očkování, bez kterého není možné a bezpečné tuto zemi navštívit. Pokud vám zdravotní stav, alergie apod. neumožňuje nechat se naočkovat, do soutěže se, prosíme, nehlaste.

GDPR

V návaznosti na obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a v souladu s platnou legislativou vás informujeme, že v rámci soutěže může dojít ke zpracování vašich osobních údajů nebo osobních údajů osob zobrazených na fotografii, kterou zašlete do soutěže. M. G. C. Trade, s. r. o. jako pořadatel soutěže a správce osobních údajů zpracovává tyto údaje pouze v nezbytně nutném rozsahu a pouze za účelem vyhodnocení soutěže a umístění fotografií do galerie, která je dostupná na webových stránkách a FB profilu. Pokud byste se domnívali, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozsahu větším než nutném k výše uvedeným účelům, neváhejte se na nás kdykoli obrátit na mailu obchod@mountain-gorilla.cz. 

Go za Gorilou - film je na světě :-)

První ročník projektu Go za Gorilou, který se uskutečnil na roků 2018 a 2019, v sobě spojuje vášeň pro dobrou kávu a exotiku spolu s chutí pomáhat ohroženým tvorům a to jak lidským tak i zvířecím. Je to příběh o naději, kávě, dobrodružství, plnění klukovských snů a možnosti měnit svět kolem sebe k lepšímu.

Během loňského roku mohli fanoušci kávové značky Mountain Gorilla Coffee svými nákupy přispět na dobrou věc a současně vyhrát cestu do africké Ugandy na horské gorily.  Prostřednictvím komunitního projektu Prima Svět putovalo pět korun z každé prodané kávy a čokolády organizaci Gorilla Doctors, pečující o poslední zbylé ohrožené horské gorily v ugandských horách. Druhá pětikoruna mířila ke spolku Bolíto, který pomáhá dětem s popáleninami překonávat těžký životní úděl v důsledku vážných úrazů. Celkem se takto vybralo kolem devadesáti tisíc korun. Z části určené pro spolek Bolíto se spolufinancuje nový dětský koutek na Klinice popáleninové medicíny VFN Královské Vinohrady.

Letenku na expedici Go za Gorilou nakonec vyhrál milovník kávy a IT specialista Milan Suchý.  K němu se přidal také patron značky Mountain Gorilla zpěvák Kamil Střihavka, desetiletý Papík Zeman, který před pár lety utrpěl vážný popáleninový úraz a jako odborný garant i ošetřovatel a „gorilí táta“ Marek Ždánský.

Celou expedici Go za Gorilou sledovali s kamerami dokumentaristé Jarmila Štuková a Jan Gregor. Jejich film zachycuje cestu této věkově i profesně nesourodé skupiny lidí, kteří by se za normálních okolností pravděpodobně nikdy nesetkali. Dala je však dohromady touha po dobrodružství, chuť cestovat do neznámých krajů a vůle překonávat životní překážky. Interakce těchto cestovatelů, záběry nádherné africké krajiny a divokých zvířat provázejí celý film. Film měl premiéru na televizním kanálu Prima ZOOM v sobotu 18. května 2019 ve 20,00 hodin a reprízován byl v úterý 21. května v 16,00 hodin. Celý film můžete vidět zde.