Zrnková káva - Rafiki espresso - směs arabica robusta - Uganda 250 g
kava s logem kavovy kerik Rafiki - zdroj vesnice na hoře Zcisteni kavy

Zrnková káva Rafiki espresso směs

Směs kávy arabika a robusta

Uganda 250 g

Zrnková káva - Rafiki espresso - směs arabica robusta - Uganda 250 g
SílaSílaSílaSílaSílaSíla
Stupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň pražení
AromaAroma Aroma Aroma Aroma Aroma
AciditaAcidita Acidita Acidita Acidita Acidita
Vhodné na espressoespresso espresso espresso espresso espresso
Vhodné na filtrfiltr filtr filtr filtr filtr
Doporučujeme s mlékem ANO
Doporučujeme s cukrem ANO

Koupit:
Cena s DPH: 259 Kč
Kategorie: KÁVA
Kód: 8594188350337

Rafiki je úžasná směs arabiky ze sopky Mount Elgon a robusty z nížinných oblastí. Nazvali jsme ji po silném gorilím samci jménem Rafiki, kterého v červnu 2020 zavraždili v Ugandě pytláci. Naše arabika Africká královna dodává směsi Rafiki ovocný nádech citrusových plodů. Hořká zemitá robusta pak vytváří pevné tělo této kávy. Pokud chcete získat opravdu silnou kávovou směs, je Rafiki ta pravá volba, protože poměr arabiky a robusty je jedna ku jedné. Směs má proto poměrně vysoký obsah kofeinu. Ve vůni této kávy jsou cítit květinové tóny a výrazná hořkost ugandské robusty. Acidita je velmi mírná – citrusová. Chuť této kávy je opravdu zajímavá – lékořicová, dochuť nepatrně santalová.

Farmáři: družstvo Mbale, robusta Kibale 
Odrůdy: SL 14, SL 28; arabika 50 %, robusta 50 % 
Zpracování: promytá, sušená na slunci 
Certifikace: nakoupeno za férové ceny, SAN, robusta bez certifikátu 
Crop: AA 

Zakoupením kávy Mountain Gorilla Coffee - Rafiki pomůžete veterinářům z organizace Gorilla Doctors, kteří se starají o poslední horské gorily v ugandských horských pralesech. Věnujeme jim 1 % z prodejní ceny této kávy.

Uganda je proslavená svojí robustou po celém světě. První keříky robusty podle vědeckých poznatků vyrostly v Ugandě v blízkosti Viktoriina jezera před několika tisíci lety. Směs naší arabiky a robusty vytváří dokonalé osvěžující espresso. Bohatá crema vzniká díky podílu robusty, která obsahuje více kofeinu, v celkové směsi. Pojmenovali jsme ji na památku silného gorilího samce Rafiki, který byl v červnu 2020 zavražděn v ugandských horách pytláky. O šestnáct měsíců dříve jsme jeho gorilí tlupu navštívili v ugandském přírodním parku Bwindi v rámci prvního ročníku expedice Go za Gorilou. O to více nás tento zločin rmoutí.

Kávu Rafiki nakupujeme s vědomím zodpovědnosti za ochranu životního prostředí. Zásadní je také přímý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně na jejich kávových plantážích. Víme totiž, že jenom přímým nákupem od pěstitelů získáme dokonalou kvalitu. Díky tomu vám také můžeme garantovat, že nabízená káva není poskvrněna okrádáním zemědělců nebo otrockou dětskou prací.