Zrnková káva Africká královna, 100 % arabica , Uganda 250g
kavova zahrada - mlade gorily farmarsky domek kavovy kerik vyhasla sopka Mount Elgon káva s logem

100 % arabica Africká královna

Zrnková káva 100 % arabica

Uganda 250 g

Zrnková káva Africká královna, 100 % arabica , Uganda 250g
SílaSílaSílaSílaSílaSíla
Stupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň pražení
AromaAroma Aroma Aroma Aroma Aroma
AciditaAcidita Acidita Acidita Acidita Acidita
Vhodné na espressoespresso espresso espresso espresso espresso
Vhodné na filtrfiltr filtr filtr filtr filtr
Doporučujeme s mlékem ANO
Doporučujeme s cukrem ANO

Koupit:
Cena s DPH: 299 Kč
Kategorie: KÁVA
Kód: 8594188350016

Naše nejoblíbenější a nejuniverzálnější arabika, která chutná 95 % milovníkům kávy. Ve věkové kategorii 40+ nenajde kritika. Jedná se o směs arabik od několika desítek farmářů z jedné oblasti ugandského sopečného pohoří Mount Elgon, která je pěstovaná v nadmořské výšce 1.700 až 2.000 metrů. Ve vůni Africké královny jsou cítit květinové tóny. Acidita je velmi jemná, nejvíce připomíná citrusy - především pomeranče. Chuť této kávy je medová a kulatá, v dochuti najdete kakao a hořkou čokoládu. Africká královna patří k absolutní světové špičce, její chuť a vůně je mimořádná.

Farmáři: Mbale (více farmářů) 
Odrůdy: SL 14 , SL 28
Zpracování: promytá, sušená na slunci
Certifikace: nakoupeno za férové ceny, SAN
Crop: AA, A

Zakoupením kávy Mountain Gorilla Coffee - Africká královna pomůžete veterinářům z organizace Gorilla Doctors, kteří se starají o poslední horské gorily v ugandských horských pralesech. Věnujeme jim 1 % z prodejní ceny této kávy.

První káva, kterou jsme přivezli z Ugandy do České republiky. Objevili jsme ji na úbočí obrovské vyhaslé sopky Mount Elgon, která leží na hranicích mezi Ugandou a Keňou. Našli jsme ji, když jsme se v období dešťů s naším landroverem vyškrábali po blátivých cestách měnících se v prudké potoky vysoko do hor. Ve výšce kolem dvou kilometrů přestala průtrž mračen. Vyskočili jsme z auta do rudého bahna a vydali se po strmých stezkách na návštěvu k farmářům, o kterých jsme slyšeli, že pěstují neuvěřitelně jemnou a voňavou kávu.

Kávu Africká královna nakupujeme s vědomím zodpovědnosti za ochranu životního prostředí. Zásadní je také přímý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně na jejich kávových plantážích. Víme totiž, že jenom přímým nákupem od pěstitelů získáme dokonalou kvalitu. Díky tomu vám také můžeme garantovat, že nabízená káva není poskvrněna okrádáním zemědělců nebo otrockou dětskou prací.