Startuje pátý ročník kávové expedice Go za Gorilou!

 

 

Expedice do rovníkového deštného pralesa východoafrické Ugandy za ohroženými horskými gorilami nazvaná Go za Gorilou! startuje v sobotu 6. května. Na dobrodružnou cestovatelskou výpravu tentokrát vyráží výherkyně posledního ročníku fotografické online soutěže kávové značky Mountain Gorilla Coffee Kristýna Korecová - ošetřovatelka primátů v Safari Parku ve Dvoře Králové. Necestujícím patronem tohoto ročníku je zpěvák Tomáš Klus. Cílem projektu Go za Gorilou! je podpořit organizaci Gorilla Doctors pečující o poslední zbylé horské gorily žijící v ugandských horách a spolek Bolíto, který pomáhá dětem v resocializaci po těžkých popáleninových úrazech. Účast na projektu Go za Gorilou! se mezi tuzemskými hudebníky již stává tradicí. V předchozích letech ho podpořili Xindl X, Kamil Střihavka, Jan Kalina ze Sto zvířat nebo Matěj Ruppert z kapely Monkey Business. Letošní ambasador projektu Tomáš Klus dokonce v souvislosti s patronací projektu napsal o horských gorilách písničku.

 

Horské gorily jsou ohrožená zvířata, kterých zbývá poslední tisícovka na světě v jediné oblasti na hranicích Rwandy, Konga a Ugandy. Právě tam míří expedice Go za Gorilou! Výstup do hor za gorilami je však náročný a může být i poměrně dlouhý. Nelze předem přesně odhadnout, jak dlouho bude účastníkům expedice trvat cesta k místu aktuálního výskytu goril. Proto můžete na www.gozagorilou.cz a na facebokovém profilu facebook.com/mountaingorilla.cz sledovala cestovatelské deníky z expedice a tipovat, za jak dlouho se skupině podaří tlupu horských goril v ugandských kopcích najít. Ten tipující, jehož odhad bude nejblíže, vyhraje dárkový balíček Mountain Gorilla Coffee v hodnotě jeden tisíc korun. Expedice Go za Gorilou! je vyvrcholením téměř půlročního projektu společnosti Mountain Gorilla Coffee, která právě z Ugandy dováží vynikající a ekologicky pěstovanou pětihvězdičkovou kávu a čokoládu. Z každého produktu Mountain Gorilla Coffee zakoupeného od října do prosince loňského roku šlo pět korun pro každou ze zmíněných organizací, celkem se takto vybralo kolem sto tisíc korun.

Značka Mountain Gorilla Coffee také v posledních týdnech představila nové logo spolu s kolekcí kávy v obalech se zcela novým designem.

 

 

 

Kristýna Korecová výherkyně ročníku 2022

 

Petra Bílková - výherkyně ročníku 2021

Martin Vojáček - výherce ročníku 2020

Lukáš Baránek - výherce ročníku 2019

Milan Suchý - výherce ročníku 2018