GO za GORILOU – Kup kávu, vyhraj gorilu!

Vyfoť se s gorilou a získej jednu z třiceti cen

Chcete vyjet v dubnu s Mountain Gorilla Coffee do Ugandy a na vlastní oči vidět poslední horské gorily v africké divočině? Nebo vyhrát jednu z dalších třiceti cen od značky Mountain Gorilla Coffee? Vyfoťte se s gorilou a zapojte se do čtvrtého ročníku projektu Go za Gorilou! Současně pomůžete horským gorilám i popáleným dětem.

Pokud vám není lhostejný osud posledních žijících horských goril na území východní Afriky, máte možnost přispět k jejich záchraně. A také jedinečnou příležitost zaletět se na tato nádherná zvířata podívat do jednoho z posledních míst jejich výskytu – parku Bwindi v africké Ugandě.Co pro to udělat?

Stačí kdykoliv do 20. prosince zakoupit jakoukoliv kávu nebo čokoládu značky Mountain Gorilla, vyfotit se s ní v zajímavém prostředí nebo vtipné situaci a tuto fotografii přihlásit přes mail foto@gozagorilou.cz do soutěže na stránce www.gozagorilou.cz (v přihlášce uveďte i svůj mobilní telefon).

Autor nejúspěšnější fotky, která získá nejvíce hlasů našich fanoušků, vyhraje cestu za horskými gorilami do Ugandy. Ta proběhne příští rok na jaře. Ostatní účastníci soutěže vyhrají jednu z dalších třiceti cen od značky Mountain Gorilla Coffee. A speciální ceny od mediálního partnera projektu – časopisu National Geografic.

Z každého zakoupeného produktu v průběhu kampaně Go za Gorilou putuje 5 Kč organizaci Gorilla Doctors, pečující o horské gorily a 5 Kč spolku Bolíto, který pomáhá popáleným dětem k návratu do života.Jak se hlasuje?

Posuzovat atraktivitu fotografií mohou fanoušci gorilí kávy a čokolády prostřednictvím hlasování jak na webu tak i prostřednictvím hlasů na facebooku a nákupy na eshopu. Hlasující má k dispozici jeden hlas na webu a jeden na FB pro každého soutěžícího, nákupy nejsou nijak omezené. Hlasy z webu i FB a body z nákupů se sčítají dohromady.

1) Facebook - k příslušné favorizované fotce na facebooku Mountain Gorilla napište do komentářů Go za Gorilou! (počítají se jen hlasy od lidí z EU, kteří jsou současně fanoušky stránky Mountain Gorilla Coffee)

2) Web - dejte hlas příslušné fotce na www.gozagorilou.cz (každý může hlasovat jen jednou, jsou nastavená různá technická omezení, která brání opakovanému hlasování - nejedná se o soutěž v klikání, ale o objektivní zhodnocení fotografií)

3) E-shop nakupte na našem e-shopu jakékoliv produkty Mountain Gorilla a za každých 50 Kč nákupu můžete přidat 1 hlas navíc ve prospěch svého favorita (na závěr nákupu v "souhrnu objednávky" označíte v dolní části formuláře soutěžícího, kterému chcete své body věnovat; započítávají se jen objednávky zrealizované a zaplacené do 20. 12. 2021). Proto doporučujeme využívat do konce soutěže online platby kartou nikoliv dobírku a platbu na fakturu.

Pořadatel může v případě podezření na manipulaci s hlasováním (zapojení hlasovacích robotů, nákup lajků apod.) odebrat resp. nezapočítat příslušný počet bodů, soutěžní fotografii zcela vyloučit, případně stanovit dodatečná kritéria. Soutěže se nemohou zúčastnit vítězové předchozích ročníků. Soutěžící musí být nejpozději v den ukončení soutěže (tj. 20. 12. 2021) plnoletý (tj. dovršit 18 let věku).

 

UPOZORNĚNÍ
Upozorňujeme všechny potenciální soutěžící, že Uganda je rovníková africká země, kde Evropanům hrozí řada tropických chorob a před cestou je nutné absolvovat alespoň základní škálu očkování, bez kterého není možné a bezpečné tuto zemi navštívit. Pokud vám zdravotní stav, alergie apod. neumožňuje nechat se naočkovat, do soutěže se, prosíme, nehlaste. Rovněž upozorňujeme, že v čase předpokládané cesty (duben 2021) bude nutné respektovat platná covidová opatření leteckých společností a cílové i tranzitních zemí. 

GDPR

V návaznosti na obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a v souladu s platnou legislativou vás informujeme, že v rámci soutěže může dojít ke zpracování vašich osobních údajů nebo osobních údajů osob zobrazených na fotografii, kterou zašlete do soutěže. M. G. C. Trade, s. r. o. jako pořadatel soutěže a správce osobních údajů zpracovává tyto údaje pouze v nezbytně nutném rozsahu a pouze za účelem vyhodnocení soutěže a umístění fotografií do galerie, která je dostupná na webových stránkách a FB profilu. Pokud byste se domnívali, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozsahu větším než nutném k výše uvedeným účelům, neváhejte se na nás kdykoli obrátit na mailu obchod@mountain-gorilla.cz.

 

Gorilla Doctors je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která působí hlavně na území Ugandy, Rwandy a Konga. Zaměstnává desítky veterinářů z celého světa, kteří osobně dohlížejí na zdraví a bezpečí vzácných horských goril přímo v náročném terénu afrického deštného pralesa. Věnuje se také výzkumu, osvětě a spolupráci v oblasti ochrany zvířat a rozvoje ekologického zemědělství v Africe.

Bolíto je nezisková organizace při Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, jejímž cílem je pomáhat dětem s popáleninami překonávat jejich těžký životní úděl. Popáleniny patří k nejtragičtějším a nejtěžším úrazům v každém věku, u dětí ale téměř vždy znamenají bezprostřední ohrožení života.
 

Mountain Gorilla Coffee je značka, pod kterou společnost M. G. C. Trade, s. r. o. dováží kávu, kakaové boby a další produkty z východoafrické Ugandy. V podobě vynikající pražené kávy a vysoce kvalitní čokolády je uvádí na český trh. Mountain Gorilla nakupuje přímo od farmářů za férové ceny. Dovážené komodity nesou označení RAINFOREST ALLIANCE CERTIFIED - garanci, že byly vypěstované v souladu s pravidly pro ochranu deštných pralesů. Značka Mountain Gorilla finančně podporuje organizaci GORILLA DOCTORS.

Dokumentární film Go za Gorilou!

Dokument o prvním ročníku projektu Go za Gorilou, který se uskutečnil na roků 2018 a 2019, v sobě spojuje vášeň pro dobrou kávu a exotiku spolu s chutí pomáhat ohroženým tvorům a to jak lidským tak i zvířecím. Je to příběh o naději, kávě, dobrodružství, plnění klukovských snů a možnosti měnit svět kolem sebe k lepšímu.

Expedice Go za Gorilou se zůčastnil milovník kávy a IT specialista Milan Suchý. K němu se přidal také patron značky Mountain Gorilla Coffee zpěvák Kamil Střihavka, desetiletý Pepík Zeman, který před pár lety utrpěl vážný popáleninový úraz a jako odborný garant i ošetřovatel a „gorilí táta“ Marek Ždánský.

Celou expedici Go za Gorilou sledovali s kamerami dokumentaristé Jarmila Štuková a Jan Gregor. Jejich film zachycuje cestu této věkově i profesně nesourodé skupiny lidí, kteří by se za normálních okolností pravděpodobně nikdy nesetkali. Dala je však dohromady touha po dobrodružství, chuť cestovat do neznámých krajů a vůle překonávat životní překážky. Interakce těchto cestovatelů, záběry nádherné africké krajiny a divokých zvířat provázejí celý film, který byl opakovaně odvysílán na televizním kanálu Prima ZOOM a můžete vidět zde.

Martin Vojáček - výherce ročníku 2020

Lukáš Baránek - výherce ročníku 2019

Milan Suchý - výherce ročníku 2018