Zrnková káva Kibale - 100 % robusta - Uganda 250 g
20180220_0778 pražení gorila Kibale robusta hrnek s logem 12

Zrnková káva Kibale

Káva robusta (canephora) 100 %

Uganda 250 g

Zrnková káva Kibale - 100 % robusta - Uganda 250 g
SílaSílaSílaSílaSílaSíla
Stupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň pražení
AromaAroma Aroma Aroma Aroma Aroma
AciditaAcidita Acidita Acidita Acidita Acidita
Vhodné na espressoespresso espresso espresso espresso espresso
Vhodné na filtrfiltr filtr filtr filtr filtr
Doporučujeme s mlékem ANO
Doporučujeme s cukrem ANO

Koupit:
Cena s DPH: 239 Kč
Kategorie: KÁVA
Kód: 8594188350153

Jedinečná robusta (canephora) Kibaale je pojmenovaná po oblasti svého původu na západě Ugandy, kde ji pěstují desítky drobných farmářů v nížinách kolem 300 metrů nad mořem. Tato káva nádherně voní a je velmi silná, jelikož obsahuje značné množství kofeinu. Acidita je minimální. Dominuje příjemně hořká dřevitá plná chuť. V dochuti pak objevíte kakao, čokoládu a santalové dřevo.

Farmáři: více farmářů
Odrůdy: coffea canephora
Zpracování: promytá, sušená na slunci
Certifikace: ne
Crop: screen 18 

Zakoupením kávy Mountain Gorilla Coffee - Kibale pomůžete veterinářům z organizace Gorilla Doctors, kteří se starají o poslední horské gorily v ugandských horských pralesech. Věnujeme jim 1 % z prodejní ceny této kávy.

Kávová odrůda canephora - robusta pochází z Ugandy. Podle vědeckých poznatků rostly první keře robusty kolem Viktoriina jezera už před mnoha tisíci lety. V Ugandě je tato plodina zkrátka doma a je nejlepší na světě. Oblast Kibaale, odkud pochází naše robusta, je proslavená krásným pralesem a velikou populací šimpanzů.

Robustu Kibale nakupujeme s vědomím zodpovědnosti za ochranu životního prostředí. Zásadní je také přímý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně na jejich kávových plantážích. Víme totiž, že jenom přímým nákupem od pěstitelů získáme dokonalou kvalitu. Díky tomu vám také můžeme garantovat, že nabízená káva není poskvrněna okrádáním zemědělců nebo otrockou dětskou prací.